Rock for people

7. června 2015 v 16:31 |  Ostatní
Ahoj.
Včera jsem byla na Rock for People, a rozhodla jsem se, že o tom sem něco napíšu.
Upřímně řečeno, než jsem přijela, představovala jsem si to jinak. Myslela jsem si, že tam bude spousta feťáků a opilců, obzvláště když fesťák probíhal už třetím dnem, a tak jsem se i trochu bála, ale díkybohu jsem se spletla.

Už na první pohled to tam působilo čistěji, než jsem si myslela, že bude - jasně, odpadky na zemi byly ale na fesťák jich ani nebylo tolik. Jediní zfetovaní lidé, který jsem tam potkala, byli z kapely, jejíž jméno mi ani nestálo za to si zapamatovat. Pár přiopilců tam taky bylo, ale nepotkala jsem nikoho, kdo by o sobě vyloženě nevěděl, nebo se choval zle. Celkově atmosféra byla uvolněná a přátelská.
První kapela, kterou jsme chtěli slyšet, byla Yellowcard, oblíbená kapela kamarádčinýho táty. Jenže začínala až hodinu po tom, co jsme přijeli. A tak jsme nejprve prošli stánky, každý jsme si něco vybrali. Pak jsme objevili něco zajímavého - na jednom místě byla možnost soutěžení. S kámoškou jsme si řekly, že to zkusíme. Nejprve jsme dostaly vodní pistole a měly jsme sestřelit tři petky z určité vzdálenosti. Připadala jsem si jako magor když jsem se ani jednou netrefila a ona je shodila všechny na první pokus. :D
Druhá disciplína, kterou jsme si mohly zkusit, vypadala následovně: kolem pasu vám daly široký pás, k němuž byly přidělány gumy, které na druhé straně nějak držely v zemi. Před vás daly čtyři míčky a vy jste měli překonat tah gumy a jeden po druhém je sesbírat. Kamarádka šla první a podařilo se jí to v celkem dobrém čase. Já šla druhá. Vyběhla jsem a dostala jsem se k prvnímu míčku. V pohodě. Pozpátku jsem ho odnesla na start. Teď druhý míček. Natáhla jsem se a popadla ho. Ale když jsem pak přenášela váhu zpátky na pravou nohu, kerá byla vzadu, zvrtlo se mi koleno. Ano, prosím pěkně, koleno. Zamrazilo mě, bolelo to jak prase, rychle jsem přenesla váhu zpátky na levou nohu, díky bohu jsem se dostala do bodu kde tah gum nebyl tak velký a sedla jsem si. Všichni si mysleli že se směju, a tak mě povzbuzovali, že to dám, a já jen seděla, nemohla jsem hnout s nohou, v ruce jsem svírala ten antistresák a přemáhala jsem slzy, které se draly na povrch. No, nakonec se to vyřešilo, ty holky co tam byly jako dozor u soutěží mi přinesly led, aby koleno neopuchalo, a mamka zatím došla pro tu záchranku, co naštěstí byla hned vedle. Asi věděli proč. Koleno mi obvázali, a ještě jsem dostala žabky. Který mi teď pár dní budou nanic, nýbrž jsem o berlích. No, chvíli jsem si poseděla, ale o Yellowcard jsem nepřišla, kamarádi s sebou měli deku, a tak jsme ji natáhli na zem a já si tam sedla.
Musím říct, že hráli dobře. Velmi dobře. A vypadali sympaticky. Takže jsem byla nadšená i přes úraz. Než dohráli ta jsem byla v pohodě, a tak jsme šli dál, dali jsme si výborný palačinky, ke kterým jsem dostala papírovou růži, narychlo udělanou, ale hezkou, hodně mě potěšila.
Pak jsme narazili na kapelu By the way, což je, mimochodem, česká kapela. Hráli moc hezky, i když holce to trochu ujíždělo v intonaci. Navíc bubeník od noch byl moc hezkej, a kamarádka byla tak odvážná, že ho dohnala a vzala si od něj autogram, dokonce jeden i pro mě. Takže díky moc. :)
Pak hrála ta zhulená kapela, kterou jsme nedoposlouchali, a radši jsme šli čekat na Vojtu Dyka. A ten byl pro mě dalším příjemným překvapením. Ta energie, co ze sebe vydal, byla úžasná, a zpíval dobře, takže rozhodně kladné hodnocení.
Když dohrál, šli jsme na Bastille, které jsme bohužel nestihli úplně od začátku, ale teda...stálo to za to. Hlavní zpěvák vypadal dost sympaticky a měl moc příjemný hlas, a i ostatním členům skládám velkou poklonu, protože hráli úžasně. Byl to nejlepší koncert včerejšího dne, a Bastille se stala mojí oblíbenou kapelou. Jestli se mi ještě někdy naskytne příležitost jít na jejich koncert, nebudu váhat.
No, myslím, že tenhle článek utnu, řekla jsem vše, co jsem měla na sdci, snad jen že příští rok, doufám, půjdu znova.
Arletka

Bastille-Pompeii
(poslední hraná písnička, a můžu říct, že naživo to dali líp.)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama