Kritika? aneb trochu delší článek

23. listopadu 2014 v 0:34 |  Ostatní
Zdar :)
Je spousta lidí kteří se jednoho dne rozhodnou založit si blog a přidávat na něj své povídky, úvahy či jakékoli jiné psaní. A já proti tomu nic nemám. Právě naopak-ráda si takovéto blogy procházím a hledám mezi nimi ty, které podle mě mají něco do sebe. Většinou pak putují do oblíbených a já si je pravidelně procházím. Ale.


Takovýchto blogů bohužel nacházím opravdu jen hrstku. Ty ostatní, na které narazím, se, s prominutím, nedají číst. Já vím, každému se líbí něco jiného a já navíc patřím mezi ty lidi, kteří dokážou číst opravdu jen to, co se jim líbí.
Takže: ne, nevadí mi lidi, kteří píšou povídky, které jsou v podstatě o ničem, nemají hloubku, nebo jsou prostě psané stylem který mi nesedí - žádný učený z nebe přeci nespadl, navíc s každou další napsanou věcí se člověk zlepšuje. Vím to z vlastní zkušenosti - moje povídky, slohovky a básničky, které jsem psala třeba před rokem, dvěma, se opravdu číst nedají, krom pár vyjímek. A ani teď se věci, které píšu a styl, kterým je píšu nemusí líbit všem. (Doufám, že některým se líbí :D).
Co už mi vadí, je, když lidi píšou na blog jak je nikdo nemá rád, jak jsou v depresích, jak se řežou, a vůbec jak je celej svět úúúplně naprd. Sakra, koho tohle zajímá? Jasně, chápu, že člověk se občas potřebuje svěřit, ale psát o tom v každym druhym článku? Pardon, ale to je na mě pak moc. Tím nechci říct, že mi vadí, když někdo píše depresivní články/povídky, pokud jsou o něčem, má to nějaký smysl a není to pouhé stěžování si na vše kolem. Možná naopak-depresivní věci podle mě můžou být jedny z těch nejzajímavějších, a teď nemluvím jen o psaní, ale i o filmech a jiných věcech, ale musí být dobře udělané. A napsat dobrou, vážně dobrou depresivní věc je velmi těžké. Takže ne každému se to povede.
Další věc, co mi vadí, a to mnohem, mnohem víc než věci zmíněné v předešlém odstavci, je přehnaná vulgarita. Jo, snad každýmu občas uklouzne nějaké to sprosté slovíčko, nebo je v článku obsažené, aby dodalo atmosféru či vykreslilo charakter postavy, ale pokud je celý text protkaný výrazy "kurva", "doprdele" a podobně...tak sorry, ale to je příšerný. Fakt. Upřímně řečeno, i já mám dny, kdy nemluvím zrovna nejslušněji, ale i na mně samotné mi to vadí a v poslední době se vážně snažím si to hlídat. Občas se nezadaří. (Jóóó, když se člověk umí naštvat...:/ )
A poslední věc co mi vadí a kterou tu dnes chci zmínit, jsou překliky a chyby v pravopise. Okay, je v pohodě když se člověk splete nebo přepíše, překlikne, ale pokud je takovýchto chyb třeba pět ve dvou řádcích a tomu člověku/blogerovi není devět, dvanáct nebo tak nějak, tak by si to už mohl uvědomit a opravit, ne? Jo, někdo taky na tu češtinu není, nejde mu, nebo třeba nezná úplně její pravidla a chce psát nějaký ty články, tak ale ať si aspoň zkusí dávat pozor.
Tak, to bude asi tak všechno. Ani vlastně nevím, proč jsem tento článek napsala, asi jsem si prostě chtěla projednou trochu postěžovat. Nebo jsem tím chtěla právě lidem, co dělají právě takové věci, jako jsou ty výše zmíněné, upozornit, říct jim, že to vážně nevypadá dobře, tak ať se pokusí se trochu kontrolovat. Vím, někdy je to těžké.
Tento článek nebyl mířený proti konkrétním lidem nebo webům, nechci vás rozhodně nijak urážet či něco takového, je to prostě můj osobní (a dosti neskromný, vím) názor, za který dost možná schytám od ostatních blogerů kritiku. No, co se dá dělat. :) (vzpomněla jsem si teď na jedno přísloví...jak že to je? Potrefená husa nejvíc kejhá? Tak nějak, myslím...:D) Ne, teď vážně: opravdu tu nechci nikoho hanit nebo říkat ať si zruší blog že je k ničemu a že mu to nejde. Chci vám spíš poradit, říct vám, ať se nad tím zamyslíte. Není to snad pravda, že blog vypadá líp bez těch věcí - překliků, nadávek a ostatního? Co vlastně vadí na blozích vám? (Klidně to můžete napsat do komentů - ráda budu znát vaše názory). ;)
No, nakonec je stejně asi nejdůležitější co se líbí na vašem blogu vám.
Nicméně, chtěla jsem vás poprosit, pokud objevíte v nějakém mém "psaní" nějakou chybu, budu ráda, když mi to dáte vědět, ať už přes komentář nebo jakkoli jinak. Sama občas chyby v mých věcech bohužel vidět nedokážu.
Arletka: )
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 AB AB | E-mail | Web | 23. listopadu 2014 v 1:05 | Reagovat

Vidíš, a zrovna můj blog  takovej stěžovací je :D Nicméně spousta lidí s takovýma blogama je má prostě jen jako deníček.

S tou vulgaritou - jo, asi s Tebou souhlasím, ač ji taky hojně používám.

A co vadí mně? Takový to "všechno vím, všechno znám, od všeho mám klíče". Ale furt je to jen blbej virtuální svět, tak co se nad tím rozčilovat:-)

2 Arletka Arletka | Web | 23. listopadu 2014 v 2:52 | Reagovat

[1]: Hmm...s tim deníčkem máš asi pravdu, ale...mě jen přijde trochu nesmyslný si stěžovat pořád a na všechno-tak to bylo myšleno i v článku.
Taky jak říkám hlavní stejně asi nakonec je, co má daný člověk rád a co mu dělá dobře. :)
S virtuálním světem s Tebou souhlasím.

3 Arletka Arletka | Web | 23. listopadu 2014 v 3:31 | Reagovat

[1]: Navíc jak si tak prohlížím Tvůj blog, přijde mi, že články na něm mají minimálně hlavu a patu. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama